پاورپوینت بیوپلیمرها

پاورپوینت بیوپلیمرها

توضیحات:
فایل پاورپوینت آشنایی با بیوپلیمرها،در حجم 41 اسلاید قابل ویرایش.

بخشی از متن:
درطول 50 سال اخیر، استفاده از پلاستیک ها صنعت بسته بندی انواع مواد غذایی و نوشیدنی ها و یا به شکل ظروف یکبار مصرف، افزایش چشمگیر داشته است. بطوریکه به عصر حاضر ، لقب عصر پلاستیک داده اند. 
پلاستیک هایی که برای تماس با مواد غذایی ، عمدتاً به کار می روند ، از منابع نفتی سنتز می گردند. مانند پلی استایرن ( PS) ، پلی پروپیلن (PP) ، پلی اتیلن (PE) ، پلی اتیلن ترفتالات (PET) وپلی وینیل کلراید(PVC) امروزه این پلاستیک ها به علت سبک و محکم بودن آنها، سهولت فرایندپذیری و حتی ارزان بودن آنها ، رواج فراوانی یافته اند. 
دراینجا سوالی که مطرح می شود این است که باتوجه به گستردگی تولید و کاربرد این ظروف در کشور، استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی آنهم سالانه درحدود 570 هزار تن عوارضی را بر سلامتی انسان و محیط زیست برجای نخواهدگذاشت ؟
برای پاسخ به این سوال باید به این نکته توجه داشت همواره بر هم کنش هایی بین غذا و ماده پلاستیکی که غذا در آن قرار گرفته که شامل برهم کنش های شیمیایی و فیزیکی است وجود دارد.
بطور کلی می توان مهم ترین برهم کنش بین ماده غذایی و پلاستیک که در آن ماده غذایی قرار گرفته ، برهم کنش ناشی از انتقال یا مهاجرت اجزای بسته بندی به ماده غذایی نام برد که می تواند بر ایمنی و سلامت حتی طعم غذا لطمه وارد نماید ، اثرات نامطلوب می تواند موجب تغییر بو، تغییر عملکرد ظرف و یا افزایش عواملی که می تواند ایجاد سم نماید. 
و…

این فایل با فرمت پاورپوینت در 41 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

حتما ببینید

قالب پاورپوینت پایان نامه صنایع

قالب پاورپوینت پایان نامه صنایع قالب های پاورپوینت جهت استفاده در جلسات دفاع رساله، پایان …